Top
کتاب های من
شما میتونید کتاب های خوانده شده خود رو به ما معرفی کنید ودر شبکه اجتماعی ایتا به آیدی زیرارسال کنید          @vahidinik
لیست کتابهای شهدا
زندگی به سبک شهدا
 
"پایی که جا ماند" یادداشت‌های روزانه سید ناصر حسینی‌پور از زندان‌های مخفی عراق است. سید ناصر حسینی پور این کتاب را به گروهبان عراقی، ولید فرحان، سرنگهبان اردوگاه ۱۶ تکریت، که در زمان اسارت، او را بسیار شکنجه و آزار داده، تقدیم کرده است.
سید ناصر چهارده ساله است که به جبهه می‌رود و شانزده ساله است که در آخرین روزهای جنگ، در جزیره مجنون به اسارت عراقی‌ها درمی آید؛ درحالی که دیده‌بان است و در واحد اطلاعات فعالیت می‌کند. وقتی اسیر می‌شود یک پایش تقریباً قطع شده و به رگ و پوستی بند بوده است. با این حال تصمیم می‌گیرد در دوره بعد از اسارت باز هم دیده‌بان اتفاقات و حوادث باشد، اما این بار بدون دوربین و دکل. او دیده‌ها و شنیده‌هایش را، در کاغذهای کوچکی که از حاشیه روزنامه‌ها و کتاب‌های ارسالی سازمان مجاهدین خلق جمع آوری کرده است، با رمز می‌نویسد و در لوله عصایش جاسازی می‌کند.
 "خداحافظ سالار"، خاطرات پروانه چراغ نوروزی همسر سردار سرلشکر شهید حاج حسین همدانی، قافله سالار مدافعان حرم است، که به زندگی و فراز و نشیب های این شیرزن بزرگ پرداخته که از کودکی آغاز و نهایتا به شهادت سردار همدانی در سال ۱۳۹۴ ختم می شود.
شروع کتاب از سال ۹۰ و بحران سوریه و دمشق که در آستانه سقوط قرار داشت آغاز می شود و با بازگشت و تداعی خاطرات دوران کودکی همسر شهید در دهه ۴۰ ادامه می یابد.
این کتاب حاصل ۴۴ ساعت مصاحبه با همسر شهید است که نوع روایت داستانی هیچ دخل تصرفی را در آن وارد ننموده است.
زندگی به سبک شهدا
 "پرواز تا بی نهایت" حاوی یادنامه شهید امیر سرلشکر خلبان #عباس_بابایی است که شامل بیش از ۱۰۰ خاطره از زبان خانواده، همسر و دوستان و اطرافیان و همکاران شهید است و این کتاب به وصیت‌نامه ایشان و عکس‌هایشان مزین شده است و با خواندن این کتاب ۲۸۰ صفحه‌ای می‌توانید با این شهید بلند مرتبه و عزیز آشنا شوید.
به گفته مرحومه صدیقه حکمت همسر شهید بابایی، این کتاب کاملترین کتاب درباره شهید عباس بابایی است
.
 
لیست پیشنهاد های رمان توسط رهبری
امر امیر
 
چگونه یک نماز خوب بخوانیم

 

راه سادۀ خواندن یک نماز خوب چیست؟
مهمترین ویژگی یک نماز خوب چیست؟
چگونه نماز بخوانیم تا از نماز لذّت ببریم؟
چرا نماز در ما تاثیر نمی گذارد؟
نماز ما چه اِشکالی دارد؟
… و مهمترین راه ترویج نماز چیست؟
پاسخ تمامی این سوال ها را می توان در کتاب چگونه یک نماز خوب بخوانیم پیدا کرد. این کتاب مجموعه سخنرانی های حجت السلام علیرضا پناهیان در قالب کتاب است.